Jeż Sonic obchodzi  rocznicę 30 urodzin!
Sonic - 30 rocznica urodzin
Bądź na bieżąco i odwiedzaj nasz profil na Arcade Classic
Na bieżąco śledź profil Arcade Classics na Instagramie
Arcade Classics Muzeum gier wideo z lat 90. zaprasza wszystkich graczy!

Sonic - będący odpowiedzią firmy Sega na legendarnego bohatera gier Mario firmy Nintendo - skończył 30 lat! 

Sonic - jeż maskotka firmy Sega
26 lutego 2021

  Większość sympatyków gier arcade classics uważa,iż Jeż Sonic

(ang. Sonic the Hedgehog) po raz pierwszy został zaprezentowany w dniu premiery gry Sonic the Hedgehog to jest 23 czerwca 1991 roku. Niestety jest to błędne przekonanie, gdyż prawdziwy debiut naszego bohatera miał miejsce w styczniu 1991 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie podczas targów rozrywkowych został zaprezentowany najnowszy produkt firmy Sega-  automat do gier wyścigowych Rad Mobile. Po czym, gra została oficjalnie wydana  26 lutego 1991 roku pod tym samym tytułem. 

 

 

Podczas zabawy na tym automacie Sonic

niejako towarzyszył kierowcy w czasie trwania wyścigu stanowiąc element dekoracyjny - wiszącą maskotkę koloru kobaltowego przymocowaną do szyby obok lusterka wstecznego kierowcy. Zainteresowanymi tym, aby upublicznić wizerunek Sonic’a - przyszłego bohatera serii gier i maskotki korporacji Sega - jeszcze przed oficjalną premierą gry Sonic the Hedgehog , byli jego twórcy, czyli dywizja AM8 jeden z działów badań i rozwoju korporacji. Podkreślić należy, iż po udanej premierze gry dział który pracował nad wizerunkiem Jeża, zmienił nazwę z AM8 na Sonic Team, którą de facto wykorzystuje do dziś.

 

 

 Twórcami wizerunku

kolczastego, humanoidalnego jeża są: Naoto Oshima,Yuji Naka, a także Hirokazu Yasuhara, który pierwotnie rozpoczynając pracę nad najznakomitszą ze stworzonych przez siebie postaci, nazywał ją Mr. Needlemouse, czyli Pan Igłomysz. Niebieska barwa Sonica, została wybrana, aby komponować się z kobaltowym kolorem logo Sega. Natomiast wizerunek jego butów wywodził się z koncepcji, która wyewoluowała z projektu zainspirowanego przez buty Michaela Jacksona z dodatkiem koloru czerwonego, który ponoć był zainspirowany przez świętego Mikołaja, jak również kontrastem kolorów z albumu Bad z 1987 roku. Inspiracją dla osobowości Sonic'a był Bill Clinton.

 

 Naoto Oshima, opuścił Sonic Team,

aby stworzyć własne studio o nazwie Artoon, natomiast Naka opuścił team 8 maja 2006 roku wraz z dziesięcioma innymi jej członkami, aby stworzyć niezależną firmę produkującą gry o nazwie Prope.

 

                                                                                                                                    Andrzej junior

 

Sonic - bohater arcade Classics
Bohater arcade Sonic
Jeż Sonic obchodzi 30 urodziny

Strona autorstwa Projekt WEB

Polityka prywatności

      Copyright © Arcade Classics  -  wszelkie prawa zastrzeżone

Zaglądaj na oficjany profil Arcade Classic i śledź informacje o nas!

KUP BILET

Polub profil Arcade Classics na Instagramie i komentujposty!
Obserwuj profil Arcade Classics na Instagramie i komentuj posty!

 

 

ul. Wyczółkowskiego 3 G 
82 - 300 Elbląg
 tel.  690 915 415

 

Media Społecznościowe