Andrzej   junior

The House of the Dead - GAME OVER
The House of the Dead - Elbląg
Bądź na bieżąco i odwiedzaj nasz profil na Arcade Classic
Na bieżąco śledź profil Arcade Classics na Instagramie
Arcade Classics Muzeum gier wideo z lat 90. zaprasza wszystkich graczy!

The House of the Dead 

The House of the Dead dostępna w Muzeum gier lat 90.  Arcade Classics.pl w Elblągu
23 lutego 2021

 

The House of the Dead to gra z gatunku rail shooter

wydana w 1996 roku przez #Sega. Pierwsza część serii to historia opowiadająca o losach agenta AMS Thomasa Rogana i jego partnera G, którzy zostają wysłani do posiadłości szalonego naukowca Dr. Roy'a Curiena. Planuje on zmobilizować przeciwko ludzkości stworzone w swoim laboratorium dziwaczne postacie.

 

Zadaniem graczy wcielających się w agentów

jest zlikwidowanie wszystkich istot będących wytworami prac laboratoryjnych Dr. Roy'a, jak również uratownie przyszłej żony Rogana - Sophie Richards oraz jak największej liczby personelu nieszczęsnego laboratorium.

 

Uczestnicy gry, aby tego dokonać zostali wyposażeni w pistolety, które po oddaniu 6 strzałów - opróżnieniu magazynka, należy skierować poza ekran oddając strzał w celu ponownego naładowania broni. Aby dotrzeć do celu jakim jest laboratorium należy w kilku etapach zgładzić wszystkie istoty (najlepiej strzelając im w głowę) jak również bossów, których organizmy posiadają miejsca dużo mniej odporne na strzały. Wszyscy działają w imieniu szalonego naukowca, aby chronić posiadłość przed jej unicestwieniem przez dwóch uzbrojonych agentów. Co ciekawe nazwy pojawiających się bossów pochodzą od kart atutowych talii tarota, których w standardowym pakiecie zawierającym 78 kart jest 22 i są ponumerowane od 0 do 21 - nazywane wśród okultystów i wróżbitów jako Wielkie Arkana.

 

 

Prace nad grą #HouseOfTheDead trwały od grudnia 1995 roku

a premiera miała miejsce 13 września 1996 roku w Japonii. Automat pracuje na płycie głównej stworzonej do gry #VirtuaCop wydanej kilka miesięcy wcześniej tego samego roku. #SegaAM4 , jeden z działów badawczo-rozwojowych firmy Sega jest twórcą wizerunku automatów (produkowane wersje 29" i 50 "), który został stworzony na kanwie ilustracji i zrzutów z ekranu przesłanych przez #SegaAM1 . Ostatnią częścią serii wydaną w wersji #Arcade jest The House of the Dead 4, której wizerunek i opis- jako kontynuację tego posta - niebawem zamieszczę mimo tego, iż powstała w 2005 roku, gdyż uważam, iż pod wieloma względami warta jest uwagi.

 

Ten i inne klasyki  arcade dostępne w Muzeum/Salonie Gier Arcade Classics.pl w Elblągu. Zapraszam!

The House of the Dead - Muzeum gier wideo Arcade Classics - Elbląg
Muzeum gier wideo lat 90. w Elblągu -The House of the Dead
The House of the Dead - graj w Arcade Classics.pl

Strona autorstwa Projekt WEB

Polityka prywatności

      Copyright © Arcade Classics  -  wszelkie prawa zastrzeżone

Zaglądaj na oficjany profil Arcade Classic i śledź informacje o nas!

KUP BILET

Polub profil Arcade Classics na Instagramie i komentujposty!
Obserwuj profil Arcade Classics na Instagramie i komentuj posty!

 

 

ul. Wyczółkowskiego 3 G 
82 - 300 Elbląg
 tel.  690 915 415

 

Media Społecznościowe