Bądź na bieżąco i odwiedzaj nasz profil na Arcade Classic
Na bieżąco śledź profil Arcade Classics na Instagramie
Arcade Classics Muzeum gier wideo z lat 90. zaprasza wszystkich graczy!

Dom śmierci nadal żywy 
(Co jest grane? Odc. 8)

23 sierpnia 2022

-

Z lekkim wakacyjnym opóźnieniem, ale

wracamy do Arcade Classics Muzeum Elbląg i do naszego cyklu Co jest grane? Tym razem parę słów o The House of the Dead. Jak co miesiąc zapraszamy też do konkursu.

W The House of the Dead zagramy w Arcade Classics Muzeum Elbląg przy Wyczółkowskiego 3G, o produkcji Segi z 1996 r. poczytamy też na jego stronie.

- Pierwsza część serii to historia opowiadająca o losach agenta AMS Thomasa Rogana i jego partnera G, którzy zostają wysłani do posiadłości szalonego naukowca Dr. Roya Curiena. Planuje on zmobilizować przeciwko ludzkości stworzone w swoim laboratorium dziwaczne postacie – czytamy o kultowym już shooterze.

- Musimy pokonać wiele różnorodnych poziomów opanowanych przez hordy ożywionych trupów. Do dyspozycji dostajemy kilka rodzajów broni i przeróżne power-upy, które znajdujemy rozrzucone po mapach. Dostępne są cztery tryby gry: single player, boss, time attack oraz gra dla dwóch osób – piszą Gry Online o wersji pecetowej tej produkcji.

Zasady są jak widać proste. W grze na automacie uczestnicy zabawy oddają sześć strzałów z pistoletu w kierunku ekranu przebijając się przez zastępy wrogów, którym najlepiej oczywiście celować w głowy. Żeby przeładować trzeba "wystrzelić" poza ekran. W produkcji nie brakuje też bossów.

- Co ciekawe nazwy pojawiających się bossów pochodzą od kart atutowych talii tarota – pisze Andrzej Krawczyński, kustosz Arcade Classics Muzeum Elbląg. Dodaje też, że automat The House of the Dead pracuje na płycie głównej stworzonej do słynnej gry Virtua Cop. Opowieść o Domu Śmierci doczekała się czterech części, ostatnia wyszła w 2005 r.

 

Artykuł ukazał się na łamach gazety internetowej portEl.pl 

Autorzy:

Andrzej Krawczyński

Tomasz Bil

 

 

 

Strona autorstwa Projekt WEB

Polityka prywatności

      Copyright © Arcade Classics  -  wszelkie prawa zastrzeżone

Zaglądaj na oficjany profil Arcade Classic i śledź informacje o nas!

KUP BILET

Polub profil Arcade Classics na Instagramie i komentujposty!
Obserwuj profil Arcade Classics na Instagramie i komentuj posty!

 

 

ul. Wyczółkowskiego 3 G 
82 - 300 Elbląg
 tel.  690 915 415

 

Media Społecznościowe